Yozgat Şehir Hastanemizde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) kuruldu.
28 Ağustos 2023

SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ

Yozgat Şehir Hastanemizde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) kuruldu.

Hastanemiz bünyesinde kurulan Sağlıklı Yaş Alma Merkezi yaşlıların evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının desteklenmesi, uzaktan sağlık hizmeti ve nakli gibi görevleri yerine getirecek.

Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa Kozan konu ile ilgili; “Sağlıklı Yaş Alma Merkezi 80 yaş ve üzeri kişilerin sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının desteklenmesi, tıbbi izlem, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmetiyle muayene ve danışmanlık hizmeti verilmesi, hastaneden eve, evden hastaneye naklinin organize edilerek hastane içindeki tıbbi bakımı için gerekli hizmet koordinasyonunun sağlanması amacıyla vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa Kozan ilk uygulamanın gerçekleştirdiği ziyarette şöyle konuştu;

“Yozgat Şehir Hastanesi olarak YAŞAM Merkezi Ekibimizi kurup ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hastamız 85 yaşında çeşitli rahatsızlıkları vardı. Biz onunla ilgili YAŞAM Merkezi koordinatörümüzle, Gerentologumuzla ve Evde Sağlık Ekibimizle değerlendirmelerde bulunduk. Tedavisinde katkı sağlayabileceğimiz ne varsa görüşlerimizi bildirdik. Tabi ziyaretleri sıklaştıracağız çünkü 80 yaş ve üstü hastalarımız bizim için kıymetli. Hastalarımızı yalnız bırakmayacak, tedavi hizmetlerini daha kaliteli hale getirmeye çalışacağız. Amacımız 80 yaş ve üstü tüm hastalarımızı daha güzel, daha huzurlu hissedecekleri bir tedavi hizmeti sağlamaktır.” Dedi.

YAŞAM Merkezi Ekibimizin ziyaretinden oldukça memnun kaldığını ifade eden Seval Kılıç ise şöyle konuştu;

“Babam 85 yaşında Demans hastası, pandemiden beri hasta kendisi. Son bir seneden beri tamamen yatağa bağlı kaldı. Evde bakım biriminden destek alıyoruz. Hocamız sağ olsun, Başhekimimiz Mustafa bey bizleri onurlandırdı. Ekibiyle geldi bundan sonra da sürekli gelecek, ziyaret edecekler, daha yakından ilgilenecekler. Bu bizim için büyük bir avantaj oldu. Her zaman ben sorunlarımı anlatmayacağım, onlarla takipte kalacağız. İnşallah her şey daha güzel olur, bizim ve tüm hastalar için.” Dedi.
YAŞAM MERKEZİ 1.JPG
YAŞAM MERKEZİ 2.JPG