Ulusal Staj Programı (USP) kapsamında 2023 yılı staj başvuruları başladı! SON BAŞVURU TARİHİ: 18 OCAK 2023.
06 Aralık 2022

            Ulusal Staj Programı (USP) kapsamında 2023 yılı staj başvuruları başladı! SON BAŞVURU TARİHİ: 18 OCAK 2023.

 

Ulusal Staj Programı (USP) kapsamında 2023 yılı başvuruları başladı! Tüm staj imkânlarımızla biz de  SeninİçinSeferBiriz!..

2023 yılı “Ulusal Staj Programı” öğrenci başvuruları 18/10/2022 tarihinde başlamış olup 18/01/2023 tarihine kadar devam edecektir. 

Başvuru Linki: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr

SON BAŞVURU TARİHİ: 18 OCAK 2023

 

Ulusal Staj Programı (USP) Nedir?

Gençlerimizin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Ulusal Staj Programı (USP) başlatılmıştır.

Program aracılığıyla; şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi bir değerleme yöntemi ile gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Program’a başvuru yapan öğrenciler; eğitim hayatları boyunca sergiledikleri performans, becerilerini arttırmaya yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar ve başarıları göz önünde bulundurularak akademik/mesleki, sanatsal/sosyal ve sportif yeterlilik puanları üzerinden değerlenmektedir. İşverenler ise öğrencilere, kimlik bilgilerini görmeden söz konusu yeterlilik alanlarında aldıkları puanlar üzerinden staj teklifi göndermektedir.

Yurt içindeki başarısının yanı sıra yurt dışında da beğeni ile takip edilen ve OECD tarafından iki kez üye ülkelere örnek uygulama olarak gösterilen Program, profesyonel hayatının başındaki pek çok gence henüz öğrenci iken iş hayatını deneyimleme ve kariyer yolculuğuna yön verme şansı tanımaktadır.

ULUSAL STAJ PROGRAMI.jpeg