Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN Covid-19’a Karşı Hatırlatma Doz Aşı Olmanın Önemine Değindi
22 Temmuz 2022


Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN Covid-19’a Karşı Hatırlatma Doz Aşı Olmanın Önemine Değindi

 

Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN yaptığı açıklamada ‘’Dünyada ve Türkiye’de ilk covid-19 vakasının görülmesiyle birlikte gerekli tedbirlerin hızla alındığını, alınan tedbir ve planların harfiyen uygulanarak salgınla mücadelenin o günden bu güne kadar başarıyla sürdürüldüğünü belirtti.

Türkiye Sağlık Sistemiyle Tüm Dünyaya Örnek Oldu

Sayın KOZAN; Dünyada birçok ülke salgın ve aşı konusunda çaresiz kalırken Türkiye’nin sağlık sistemi ile bu günlere kadar hiçbir hastasını mağdur etmeden ulaşılabilir, etkin, kaliteli ve başarılı bir tedavi hizmeti vererek tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

Son Günlerde Vaka Sayılarında Artış Gözlemlendi

Covid-19 salgınının bitmediği fakat alınan tedbirlerle azaldığını belirten KOZAN son günlerde vakalar bayram tatili ve yaz aylarında yaşanan sirkülasyondan dolayı tekrar artış gösterdiğini ve Pandemi Polikliniğine başvuru sayısının ve yatırılan hastaların sayısında artış gözlendiğini kaydetti.

Herkesi Hatırlatma Doz Aşı Olmaya Davet Ediyorum

Aşı bizi yakınlaştırır. Ailelerimize, arkadaşlarımıza, sevdiklerimize tekrar mesafe koymamak güzel günleri,  anılara hep birlikte yaşamak için herkesi hatırlatma doz aşı olmaya davet ediyorum.’’ dedi.

IMG_7696.JPG

COVID ASI.jpg