1 Haziran Dünya Süt Günü'nde Çocuklar Unutulmadı
01 Haziran 2022


1 Haziran Dünya Süt Günü'nde Çocuklar Unutulmadı 

1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN ve İdari Ekibimiz hastanemizde tedavi gören çocuk hastalarımızı ziyaret ederek süt hediye etti.

Dünya Süt Günü’nün anlam ve önemiyle ilgili açıklama yapan Uz. Dr. Mustafa KOZAN; ‘’Süt ve süt ürünlerinin yeterli miktarda tüketimi özellikle büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu okul çağı çocukları başta olmak üzere her yaş grubu için büyük önem taşımaktadır. Kalsiyum ve vücut gelişimi için birçok vitamin ve mineral içeren sütün düzenli olarak günde iki bardak tüketilmesi önermekteyiz.

Çocuklarda daha iyi büyümeyi, zihinsel performans ve motor fonksiyon gelişimini de olumlu yönde destekleyen süt ve süt ürünlerinin tüketimini teşvik etmek ve çocuklarımızın gülen yüzlerinde bir tebessümde bizler olabilmek için Dünya Süt Günü’nde minik yavrularımızı ziyaret ederek onlarla bu güzel günü birlikte paylaşmak istedik. Minik yavrularımız bana ayrı bir enerji verdi. Çok mutlu oldum.’’ dedi.

Dünya Süt Günü 1.JPG
Dünya Süt Günü 2.JPGDünya Süt Günü 3.JPGDünya Süt Günü 4.JPGDünya Süt Günü 5.JPGDünya Süt Günü 7.JPGDünya Süt Günü 6.JPG