YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ ENGELLERİ KALDIRIYOR
14 Şubat 2022

WhatsApp Image 2022-02-14 at 15.06.54.jpeg

Yozgat Şehir Hastanemizde zihinsel engelli vatandaşlarımızın diş tedavileri, ameliyathane şartlarında, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Yozgat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Diş hekimleri tarafından ilk muayeneleri yapılan ve anestezi altında diş tedavisi yapılmasına karar verilen hastalarımız hastanemiz anestezi uzmanları tarafından değerlendirilerek, genel anestezi ile tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Başhekimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN ‘’Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi poliklinik biriminde tedavileri yapılamayacak durumda olan hastaların hastanemizde kayıt işlemlerinin ardından serviste yatışlarını gerçekleştiriyoruz. Serviste hastamızın ameliyata uygun hale gelmesini sağlıyoruz. Hastamızın premedikasyon işlemi yaptıktan sonra onu güvenli bir şekilde ameliyathaneye transfer ediyoruz. Burada genel anestezi işlemini uygulandıktan sonra diş hekimlerimize teslim ediyoruz. Cerrahi işlemleri bittikten sonra uyandırıp servisimizde bir müddet misafir ettikten sonra güvenli bir şekilde taburculuğunu sağlıyoruz. 

Bu hizmet ile hastalarımıza tedavilerinde kolaylık sağlanıyor ve  hastalarımızın başka illere sevk edilmeden tedavilerini gerçekleştirmiş oluyoruz.’’ Dedi.