Yozgat Şehir Hastanemiz’den Yine Bir İlk. Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN’ın Katılımı İle Her Perşembe “Tedavi Arası Günleri” Programı Başladı.
07 Ocak 2022

  • HASTA VE HASTA YAKINLARI İLE BULUŞMA 01.JPG
  • HASTA VE HASTA YAKINLARI İLE BULUŞMA 02.JPG
  • HASTA VE HASTA YAKINLARI İLE BULUŞMA 03.JPG
  • HASTA VE HASTA YAKINLARI İLE BULUŞMA 04.JPG
  • HASTA VE HASTA YAKINLARI İLE BULUŞMA 05.JPG
  • HASTA VE HASTA YAKINLARI İLE BULUŞMA 06.JPG

Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Günleri kapsamında Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa KOZAN, Başhekim Yardımcımız Dr. Mete SELVİ ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Elif TİNEL, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcımız Fatih ERDEM, Müdür Yardımcılarımız Sema Koçak EROĞLU, Niyazi YILDIRIM, Hasta Hakları Birimi çalışanları Abdulbari AKAN, Ayça ÖZTÜRK  yatarak tedavi gören hastalarımızı ziyaret ederek kendilerini ve yakınlarını hasta hakları konusunda bilgilendirdi. Buluşmada hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve şikâyetleri dinlendi.

Başhekimimiz bu buluşmaların her hafta düzenli bir şekilde devam edeceği, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmetleriyle hasta haklarına önem veren bir yapıya sahip olduğumuzu belirterek bir sağlık kuruluşuna sağlık hizmeti almak için başvuran herkesin hizmetten genel olarak faydalanma, eşitlik ilkesi içinde hizmete ulaşma, kuruluşunu seçme ve değiştirme, bilgi isteme, mahremiyet özeni, tedaviyi reddetme ve durdurma, sağlık hizmetini güvenli bir ortamda alma ve saygınlık görme hakları olduğunu vurguladı.

Ziyarette, hastaların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında Hasta Hakları Birimine başvuruda bulunabilecekleri ifade etti. Bu görüşme sonucunda iletilen öneri ve dilekler doğrultusunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Görüşülen hastalar ve hasta yakınları ziyaretten ve bilgilendirmeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.