Kanser Haftasında Onkoloji Hastaları ve Aileleriyle Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
12 Nisan 2019

  • IMG_0427.JPG
  • IMG_0432.JPG
  • IMG_0416.JPG
  • IMG_0414.JPG
Yozgat Şehir Hastanesi’nde, 1 - 7 Mart “Kanser Haftası” kapsamında  düzenlenen etkinlikte, onkoloji hastalarına hem kanserle nasıl başa çıkabilecekleri konusunda bilgiler verildi, hem de moral bulmaları sağlandı.
 
Uzm. Dr. Melih Şimşek, hastanenin Onkoloji biriminde, hastalar ve ailelerine yönelik düzenlenen etkilikte, hastalıkla mücadelede en önemli unsurun “moralleri yüksek tutmak” olduğuna vurgu yaptı.
 
Erken tanı ve tedavi ile kanser hastalığının artık tedavinin mümkün olduğuna dikkati çeken Uzm. Dr. Şimşek, tedavi sürecinde hastaların yakınlarına da önemli görevler düştüğünü bildirdi.
 
Hasta ve hasta yakınlarının tedavi süreçlerine ilişkin sorularını da yanıtlayan Uzm. Dr. Şimşek, hastaların beslenmesinden, günlük yaşamda dikkat etmeleri gereken konluara kadar tüm detayları anlattı.
 
Yozgat Şehir Hastnanesi olarak, deneyimli sağlık kadrosu, teşhis ve tedavideki yüksek teknoloji cihazlarla hizmet verdiklerini belirten Uzm. Dr. Şimşek,” Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Etkinlikte, hastalar ile hasta yakınları arasında da güçlü bir diyaloğun oluştuğu , birbirlerine moral ve motivasyon sağladıkları gözlendi.