GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ İLE BAŞARILI TANI ve TEDAVİLER YAPILIYOR
16 Şubat 2024

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ İLE BAŞARILI TANI ve TEDAVİLER YAPILIYOR

Hastanemizde Girişimsel Radyoloji Ünitesi ile hastalara tanı ve tedavi konusunda büyük kolaylık sağlanıyor.

Son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile pek çok hastalık konforlu bir şekilde tespit edilerek başarıyla tedavi edilebiliyor. Kişiye özel anestezi uygulamaları ile vücutta açılan küçük kesilerle hasta herhangi bir ağrı hissetmeden ve büyük operasyonlara gerek kalmadan işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Girişimsel Radyoloji Hekimimiz Uz. Dr. Gürol Göksungur; “Yozgat Şehir Hastanesi bünyesinde hastalık tanılarında ve tedavilerde gelişmiş ekipmanlarla hastanemizde tek çekimde tüm vasküler yapıları görüntüleyebilen ve düşük doz radyasyonla 360 derece görüntüleme imkanı sağlayan iki kollu (biplan) anjiyo cihazı ile ve modern tıbbın gerektirdiği tüm özellikleri karşılayacak şekilde donatılmış cihazlarla hizmet vermekteyiz. Girişimsel Radyoloji olarak Tüm Doku Ve Organ Biyopsileri, Perkütan Apse Drenajları, Perkütan Torasentez/Parasentez, Perkütan Kolesistostomi, Perkütan Nefrostomi/Sistostomi, Perkütan Kist ve Kist Hidatik Tedavisi, Perkütan Transhepatik Kolanjiopankreatikografi, İnternal/Eksternal Biliyer Drenaj Kateterizasyonu, Kemoterapi Port Katateri Yerleştirilmesi, Geçici/Kalıcı Diyaliz Kateterizasyonu, Mekanik Trombektomi ve Tanısal Anjiyografik (DSA) işlemleri yapabilmekteyiz.” Dedi.

Başhekimimiz Uz. Dr. Mustafa Kozan; “Girişimsel Radyoloji Ünitemizde toplum sağlığını korumaya yönelik cihazlarla, her türlü tanısal ve girişimsel işlemin yapılmaktadır. Biplan Anjiyografi Cihazımız düşük dozda radyolojik ve kardiyolojik çekim sağlayabilmenin yanı sıra, özellikle inme ve anevrizma tedavisi gibi nörovasküler girişimsel işlemler için ideal bir ortam oluşturulmasına zemin hazırlıyor. Hastanın bu uygulamalar sırasında çok az X ışını ve ilaç verilerek değerlendirilebildiğini belirtti. Teknolojinin Girişimsel Radyoloji için sağladığı imkanlar sayesinde hastalara tanı koymak ve tedavi planlamalarının yapılması minimal invazif yöntemler ile mümkün olmaktadır. Teknolojimizin yanı sıra birçok başarıya imza atmış Hekimlerimiz ve Personellerimizle Yozgat’ın hizmetindeyiz.” Dedi.

  • DR. GÜROL GÖKSUNGUR
  • DR. GÜROL GÖKSUNGUR
  • DR. GÜROL GÖKSUNGUR
  • DR. GÜROL GÖKSUNGUR
  • DR. GÜROL GÖKSUNGUR
  • DR. GÜROL GÖKSUNGUR