Diyaliz Hizmetleri
06 Eylül 2022

HEMODİYALİZ ÜNİTESİ

Yozgat Şehir Hastanesi Diyaliz Ünitesinde hastalarımız Nefroloji Uzmanı sorumluluğunda diyaliz sertifikalı hekim, hemşire, diyaliz teknikeri, diyetisyen ve psikolog eşliğinde tedavileri yapılmaktadır.

Kliniğimizde Akut Böbrek Yetmezliği, Kronik Böbrek Yetmezliğine yönelik hemodiyaliz tanı ve tedavisi sağlanmaktadır.

Kliniğimiz 20 yataktan oluşmakta, 4 tanesi izole oda şeklinde hizmet vermektedir. Kliniğimizdeki tüm yataklarda refakatçi koltuğu, televizyon, bayan ve bay olarak ayrılmış; Kıyafet ve eşya dolabı odası, banyo, tuvalet bulunmaktadır.

Kliniğimiz içerisinde acil durumlarda kullanılmak üzere acil müdahale odası bulunmaktadır.

Kliniğimiz halkımıza kaliteli sağlık hizmeti sunumu sağlamak için haftanın 6 günü 08:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca acil diyaliz vakalarına müdahale için 7gün 24 saat nöbetçi hemşire bulundurulmaktadır.

Hastalarımız, Hastanemizin temin ettiği 2 adet servis aracı ile evlerinden alınıp tedavileri sağlanarak tekrar evlerine ücretsiz olarak bırakılmaktadırlar.

Klinik kullanımında modern ekipman ve tıbbi cihaz ile donatılmış, enfeksiyondan korunma anlamında en üst düzey güvenlik önlemleri ve yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için tüm detaylar düşünülmüştür.

 DSC_1853.JPG
DSC_1857.JPG
DSC_1861.JPG